Termal Sauna Kemer Ürün Görseli

Yalnızca 15 Ufacık Küçük Değişiklikle Ağırlığı Nasıl Kaybedilirsiniz?

Haftalık rutininize bir kolaylıkla ayarlayarak kilo verme şekli.

nasıl kilo vermek, hızlı kilo vermek, hızlı kilo vermek

Kilo kaybını artırmanın kolay yolları

Amacınız kilo vermek ve daha fazla egzersiz yapmak ise, yoksunluk beslenme ve maraton egzersizlerini unutun. Araştırmalar, dev adımları değil, bebek adımlarını alarak kalıcı sonuçlar elde etmek için en iyi yol olduğunu gösteriyor. ( Prevention’ın yeni 8 Haftalık Planda daha 2 ayda 25 kilo kaybedersiniz ve her zamankinden daha parlak görünürsünüz !)

 

Davranışsal Tıp Yıllıkları’nda yayınlanan bir araştırma , yiyecek tercihlerinde ve / veya fiziksel aktivitelerinde her hafta küçük, potansiyel olarak kalıcı bir değişiklik yapan katılımcıların (bir soda içmek veya günde 5 dakika daha yemek içmek gibi) katılımcıların daha fazlasını kaybettiğini ortaya koydu geleneksel kalori kısıtlama ve fiziksel aktivite yönergelerine uyanlardan iki kat daha fazla karın yağından, bellerinden 2½ daha fazla inç ve 4 ayda yaklaşık 4 kat fazla kilo verdi.

 

“Her seferinde birkaç küçük değişikliğe odaklandığınızda, yerine getirilmesi zor olan başarısız olmasından daha sık görülen, tamamen veya hiç olmayan bir yaklaşım denemek yerine, bir ömür boyu sürecek bazı sağlıklı alışkanlıklar edinmeye başlıyorsunuz. “diyor East Carolina Üniversitesi psikoloji bölümünde yardımcı doçent olan Lesley Lutes, PhD.

 

Daha fazla hareket etmenize, daha az yemeğinize ve her zamankinden daha iyi görünmenizi ve hissettiğinizde size yardımcı olarak, kilo vermeyi tam olarak gösterecek 15 basit adım (kanıtlanmış sonuçlar ile) ortaya çıkardık. Düzenli randevunuza haftada bir veya iki tane ekleyin, belinizden yaklaşık 3 santim kaybedebilir ve birkaç ayda yaklaşık 10 kilo hafifleştirebilirsiniz. Daha da iyisi: Bu sağlıklı alışkanlıklar ikinci doğa olduktan sonra, bir ömür boyu fayda sağlayacaklardır.

 

 1. Bir kalem alın

Bir paket cips üzerinde dikkatle mırıldanmak, her şeyin kolayca parlatılmasına neden olabilir; Ne kadar yediğinizi yazın ve porsiyon kontrolü uygulama ihtimalinizi artırın ve kilo vermeyi öğrenin. Bir yemek kütüğünü tutmak ekstra kalorileri iki şekilde kontrol etmeye yardımcı olur: Düz eski gerçeklik kontrolünün kombinasyonu (ben sadece 30 dakika önce yedim!) Ve ağzınıza koyduğunuz şeyin yakında nesiller için kaydedileceğine dair farkındalık. Yakın tarihli bir araştırmada, bir gıda günlüğü tutan insanların kilosu iki kat daha az kilo verdi. Onu ılımlı bir diyet ve egzersiz planıyla birleştirdiklerinde, 6 ayda ortalama 13 kilo verdiler. Lutes, günlük kaydı da yeme alışkanlıklarınız hakkında fikir verir. Yemek atlıyor musun? Aynı hafta sonu hafta sonları yemek mi? Stresli hissediyorsan sıkı tutun mu? ”

 1. Reklamları atlayın

En sevdiğiniz TV şovlarında hareket edin. Atlama, dans, bazı merdivenleri yukarıya inip aşağıya inip koşturun – kalp atış hızınızı arttıran şeylerden nefes almazsınız, diyor Equinox Fitness’in kıdemli ulusal müdürü Geralyn Coopersmith. Tipik bir 2 saatlik TV gecesi sırasında her 2 dakikalık bir mola için bunu yapın (TiVo’yu unutun) ve günde ek olarak 270 kalori yakacak ve bu da yılda 28 kiloluk kilo kaybına neden olabilir. ( TV izlerken yapabileceğiniz bu toplam tonlama rutini deneyin .)

 

 1. Yüksek yağlı gıdaları sınırla

Genellikle gözde olan yüksek yağ / yüksek kalorili gıdaları etiketleyin (bizim ilk beşimiz: kurabiye, şekerleme, dondurma, patates cipsi ve kızartması) ve yavaş yavaş vites düşürme. “Eğer bu gıdalardan altı tanesini haftada yiyorsanız, beşe kadar inmeye çalışın” diyor Dr. Lutes. Her hafta bir veya iki taneden daha fazla olanı bırakın; aynı zamanda, bebeğinizin havuçları, sote edilmiş brokoli, portakallar ve diğer taze meyveler ve sebzeler gibi iyi bir seçim yapın.

 

 1. E-bültenler için kaydolun

Kaiser Permanente tarafından yapılan bir araştırma, trans ve doymuş yağları geri çekerken haftalık 16 hafta boyunca diyet ve zindelik konusunda e-posta gönderen kişilerin fiziksel aktivite düzeylerini ve meyve ve sebzeler gibi sağlıklı gıdaları almalarını önemli ölçüde arttırdığını buldu. Prevention’ın ÜCRETSİZ haftalık kilo kaybı bültenlerine kaydolun .

 

 1. 5 dakika daha yürüyün

Lutes’in pilot çalışmasında, günlük etkinlik düzeylerini bir defada yalnızca birkaç dakika artırarak katılımcıların kilo vermelerini hızlandı. Sonuçta, hedefiniz günde en az 30 dakika fiziksel aktivite yapmaktır (günde yaklaşık 120 ekstra kalori yakma veya yılda 12,5 pound’u yakma) ancak bir kerede olmak zorunda değildir. ( 10 dakikalık egzersizde sıkmak için 25 kolay yolu öğrenin .)

 

 1. Mini güç antremanı ekle

Squat ve push-up gibi temel vücut ağırlığı egzersizleri, daha fazla kilo vermek için size daha fazla metabolizma-hız kazandıran kası kısa sürede oluşturmak için basit bir yoldur ve araştırmalar, spor salonuna basma kadar etkili olduklarını gösterir. Quincy Kolej ve Önleme danışmanının fitness araştırma direktörü Wayne Westcott, PhD, “Kaslarınız bedeninizin kendi direnişine karşı ve harika bir ekipman parçası üzerinde çalışmanın arasındaki farkı bilmiyor” diyor . “Takip etmemiz gereken tek kural, her egzersizin kaslarınızı 60 ila 90 saniye içinde yorulmasıdır.” Ekstra yanık yapmak için temel hareketlere egzersiz bandı veya dirençli tüpler ekleyebilirsiniz .

 

Bu mini egzersiz programını deneyin: Diz ittirme, çömelme, kramplar, çarpmalar ve koltukların dibinde her biri 10 tekrarlayın. Sonra kaslarınızın tamamen yorgun hissetmek için aldığı rep sayısını kademeli olarak artırın.

 

 1. 3 ilave uçuş tırmanın

Binicilik ve tırmanma arasında bir tercihiniz var mı? Günde günde 2-3 dakika merdiven tırmanışı dahil olmak üzere üç ila beş kat arasında değişen alanlar, yılda 1-2 kilo ortalama Amerikalı kilo vermeyi ortadan kaldırmak için yeterli kaloriyi yakabilir. Aynı zamanda sadece belinizden daha iyi: Harvard’ın bir çalışmasına göre, haftada 70 sefer merdivenden tırmanan erkekler haftada 20 uçuştan az tırmananlara göre% 18 daha düşük ölüm oranına sahiptiler. Günde sadece birkaç uçuşla başlayın; Halihazırda özel bir tırmanıcı iseniz, günlük turunuza üç tur daha ekleyin.

 

 1. Sizinle birlikte bir pedometre çekin

Tıpkı cep telefonunuz olmadan evinizden ayrılmıyacağınız gibi, bir pedometreye sahip olmalısınız aksesuardır. Araştırmalar, pedometre kullanıcılarının günde yaklaşık 2,500 adım (1 milin üzerinde veya yaklaşık 100 kalorilik) kullanmadığından daha fazla adım aldığını gösteriyor. Bir yıldan fazla bir sürede yaklaşık 10 kilo yakmak yeterli.

 

 1. Daha fazla kahve torbası

Bir yıl boyunca binlerce kalori tasarruf edeceksiniz (yüzlerce dolardan fazla söz etmiyorsunuz). Şunları düşünün: Zincir restoranın önceden hazırlanmış bir tavuk Caesar sarısı 610 kaloriye, bunun% 40’ından fazlasının yağdan ve 1,440 mg sodyumdan (günlük önerilen miktarın yarısından fazlası) oluşmaktadır. Yaklaşık 230 kalori için hafif mayo ve romaine maruluyla kepekli ekmek üzerine hazırlanmış şarküteri tavuk göğsü ile kendinize bir yer edin. Yaklaşık 400 kalori ve yaklaşık 520 mg sodyum kesilecek, bu da yan salata için yer bırakıyor ve yine de bir yıl sonra 28 kiloluk bir kilo kaybına neden olabilir. “Kendi yemeğinizi hazırladığınızda ve yediğinizde, yalnızca kaliteyi ve porsiyon boyutlarını kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda, tüketmekte olduğunuz şeker, tuz ve yağ miktarını da azaltırsınız, bu da restoran yemeklerinde belirgin olarak daha yüksek olabilir” diyor Ashley Koff , RD, aLos Angeles merkezli önleme danışmanı ve beslenme danışmanı.

 

 1. 1 mil kuralına uyun

Amerikalılar arabalarını, 1 milin altında olan tüm yolculukların üçte ikisi için kullanıyor ve 1 ila 2 mil arasındaki tüm yolculukların% 89’u, ancak sürüş ek harcamanın her saati, obezite içindeki% 6’lık bir artışla ilişkilendiriliyor. Bu kurala uyarak gaz yerine kalori yakın: Eksantriklarınız 1 mil uzaktaysa, onları sürüş yerine tempolu bir hızda yürüteceğiz. Veya her seferinde arabanı hareket ettirmek yerine bir mil içinde birkaç iş başında çalışabileceğin bir parka. Her gün yürüyün ve önümüzdeki yıl 13 ila 17 kilo daha hafif olursunuz.

 

 1. Bir tedavi yemek için 10 al.

İstekte kalıcı olarak azaltmak için bu stratejiyi deneyin: En sevdiğiniz tedaviden bir porsiyon dışarı alın, koklamak için bir dakikanızı ayırın, ona bakın ve düşünün. Bir parça küçük ısırık al. Çiğneme yavaş yavaş, ağzınızın etrafında hareket ettirin ve doku ve tadı üzerine odaklayın, sonra da yutun. Kendinize başka bir ısırık mı isteyip istemediğinizi mi yoksa sizden memnun olup olmadığını sorun. Hâlâ daha fazla istersen tekrar et, bu sefer yemeği 20 kez çiğneme. Bu yemek yemeğini, istediğiniz süre boyunca veya sunmayı bitirene kadar devam edin (yaklaşık 10 dakika sürmelidir).

 

Lutes, “Yavaşlamak için zaman ayırınca ve gerçekten sevdiğiniz şeyleri daha dikkatli hale getirirseniz, kendinizi daha tatmin hissedeceksiniz” diyor. “Katılımcılarımızdan birçoğunun, bir süre sonra, yaptıklarını düşündükleri kadar zevk almadıklarını ya da sadece birkaç ısırık sonra içeri girdiklerini ve memnun olduklarında yemeğini daha iyi durdurabileceklerini söyledi.” ( Bir sonraki muamelenizde bunu yiyerek meditasyon yapmayı deneyin .)

 

 1. Meyveleri yiyin; içmeyin

Bunun yerine suyu boşaltın ve bütün meyveleri yeyin. Diyetinizde yalnızca daha kalp-sağlıklı lif elde etmekle kalmazsınız (bir bardak suda .5 g’a kıyasla küçük bir elma için 3,5 g), daha uzun süre de memnun kalırsınız. Araştırma, elyaf bir yana, sıvı karbonhidratların sadece katılar kadar dolgu olmadığını gösteriyor. Koff, “Bir yiyecek çiğnediğinizde, daha fazla tükürük üretirsiniz, daha fazla salya üretirsiniz ki bu da salgı beyninize sindirim için hazır olması gereken bir mesaj taşır” diye açıklıyor Koff. “Içme böyle sindirim gerektirmez, bu nedenle vücut hızlı bir şekilde dolu olduğunu kaydetmez.” Artı ekstra kaloriler var -% 48 daha fazla içmeyi düşünüyorsanız, suyu elma yiyerek yerine. (Bunu her gün yapın ve yıl sonuna kadar 4 pound kazanın.)

 

 1. Teknik destek alın

Bir arkadaşınızla egzersiz yapmanın sizi daha fazla sorumlu hale getirdiğini biliyorsunuz (kimse sabah 06: 00’da bir sokak köşesinde bir dost bırakmak istemiyor). Ancak egzersiz programınızın yüz yüze görüşülmesi gerekmez. Bir çalışma, ya bireysel danışma ya da çevrim içi bir sohbet grubu aracılığıyla bir miktar sosyal yardıma sahip kadınların, 9 ayda 15 kilodan fazla kaybettiklerini, günlük diyetlerinden yaklaşık 300 kaloriyi düşürdüklerini ve yaklaşık 1 kilometre yürüyerek yürüdüklerini tespit ettiler her gün başlangıç ​​noktalarına göre daha fazla.

 

 1. Eski okula kahve ile gidin

Süt bir çizgi ve hatta küçük bir şekerle düzenli bir fincan, yüzlerce daha az kalorun ardından karışık içeceklerin bir fincan içinde tatlı olması. New York’taki 115 kahveden yaklaşık 3000 satın alımla ilgili yeni yapılan bir araştırmada, demlenmiş kahvelere veya çaydan elde edilen servislerin yaklaşık olarak 63 kalorilik (süt ve şeker dahil olmak üzere) ortalama kalitede olduğu görülürken, daha meraklı içecekler ortalama 239 kaloriyle neredeyse dört kat arttı. Günlük bir alışkanlık, bir yılda 18 librelik bir kazanca dönüşebilir. Bu soğuk demleme kahve seti  veya bu tek fincan manuel kahve damlatma düzenini evinizde kendiniz yapın .

 

 1. Kilo almadan uzaklaşın

Daha önce dönme noktasına gelin ve bir hafta içinde kilo kaybı göreceksiniz. Pennsylvania Üniversitesi’nden araştırma, uyku yoksunluğunun sadece birkaç gece bile hemen hemen kilo almasına yol açabilir bulundu. Bilim insanları, katılımcılardan iki gün boyunca yaklaşık 10 saat uyku çekmesini, ardından beş gece uyku kısıtlaması ve dört gece kurtarma önerisinde bulundu. 11 günden sonra, uykudan mahrum eden grup iyi dinlenmiş bir kontrol grubuna kıyasla yaklaşık 3 lira kazandı.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )