Termal Sauna Kemer Ürün Görseli

Yağ yakmak için dayanıklılık hareketleri

Çok fazla insan kilo vermenin tek yolunun koşu bandında saatlerce ve saatlerce kendilerini zihinsel ve fiziksel olarak düşürdüğüne inanıyor. Kardiyo, başarıyla kilo vermenin tek bileşeni değildir ve eğer kendi programınızda uyguladığınız tek bölüm buysa, kilo vermek ve onu uzak tutmak pek mümkün değildir.

Yalın olma ve kalma dinamik bir yaklaşım gerektirir. Düzenli kardiyo ve güç eğitiminin bir kombinasyonu, sürdürülebilir sonuçlar doğurması muhtemel yöntemdir.

Kilo kaybı için yalnızca kardiyoyu kullandığınızda, aslında bunu yaparken kalori yakıyorsunuz, ancak vücudunuzun saat boyunca daha fazla kalori yakacağı bir durum yaratmıyorsunuz. Dayanıklılık eğitimi, diğer yandan, dinlenirken bile daha yüksek bir oranda kaloriyi yakan yağsız kas oluşturur. Teknik olarak bir saat boyunca çalıştırdığınıza kıyasla 60 dakikalık mukavemet eğitimi rutini süresince teknik olarak daha az kalori tüketebilirsiniz, ancak güç için eğitirken oluşturduğunuz yalın kasa yüksek süren yanık nedeniyle daha yüksek bir net harcama elde edecektir Bitirdikten 24-48 saat sonra.

Çoğu kardiyovasküler eğitim türü tipik olarak anlamlı miktarda kas oluşturmaz. Uzun süreli kardiyo egzersizleri, temel doku metabolizma hızınızı daha da yavaşlatacak olan kas dokusunu parçalayarak da son bulabilir (yani, bugünkü ağırlığınızı korumak için gün boyunca daha az kalori tüketmeniz gerekeceği anlamına gelir).

Sadece kardiyo rutinlerini kullanarak kilo atarsanız, kendinizi sadece bu kiloyu korumak için bir kuş gibi yemeniz gerektiğini göreceksiniz. Bir mücadele olacak ve kendinizi yo-yo diyet biçiminde sıkıntıya kapılıyorsunuz ve her zaman açlıktan ölüyorsunuz gibi hissediyorsunuz. Ağırlık eğitimini kullanırsanız, vücudunuzun gerçekten bu kalorilere (umarım temiz, sağlıklı, akıllı gıda seçeneklerinden beslenmeye) ihtiyaç duyacağı için aç gitmek zorunda kalmanız konusunda daha az endişelenmeniz gerekecektir.

Kilo kaldırmanın yağ kaybetmenize yardımcı olmasının yanı sıra, artmış kemik yoğunluğu, gelişmiş koordinasyon, daha güçlü bağlar ve tendonlar, daha iyi denge, gelişmiş ruh hali ve diyabet, kalp rahatsızlığı olasılığı gibi olası sağlık yararları çok uzun bir listeye sahiptir. obezite, depresyon ve kaygı. Çalışmalar neredeyse tam anlamıyla her fitness seviyesi ve yaş için uygun olduğunu göstermiştir (yine de doktorunuzla sizin için güvenli olduğundan emin olmak için kontrol etmek istiyor olmanıza rağmen).

Kardiyo egzersizlerinin sağlığınız kadar önemli olmadığını düşünmeyin; aynı zamanda iyi huylu hormonlar salarlar, sağlıklı dolaşımı teşvik eder, kalp sağlığı için çok önemlidirler, kemik yoğunluğunu arttırmaya, diyabetle savaşmaya, yüksek tansiyona ve daha fazlasına yardımcı olabilirler. Denetleme anahtardır ve çeşitlilik de budur, bu nedenle ST ve kardiyotomun kombinasyonu en iyisidir. 

Yağ kaybı için haftada kaç defa mukavemet egzersizi yapmalıyım?
Her hafta, üst ve alt vücut için iki kez (dört ST oturumunun toplamı) güç antrenmanı rutinleri yapmanızı öneririz. Başka bir seçenek, haftada 3 rutin yapmaktır (sadece üst veya alt yerine değil) tüm kas gruplarını hedeflemektir. Kardiyo, bu rutinlerden önce ve sonra, 10-15 dakika boyunca ısınabilir ve serinleten bir kalori verilir ve kas geliştirme rutinleri arasındaki dinlenme günlerinde daha uzun süreli kardiyo oturumları veya HIIT uygulanabilir.

Fazlasın mutlaka daha faydalı değildir, bu nedenle kaslarınıza sıkı egzersiz yapmak için bol dinlendirici olduğundan emin olun. Genel olarak konuşursak, bir kas grubu hala son egzersizinizden boğulursa, muhtemelen daha uzun bir dinlenme süresine ihtiyaç duyar. Daima ısınmaya ve soğutmaya dikkat edin – bunlar sizi yaralanmalarından korur ve aktif kalmanıza izin verir.

Örnek Güç Eğitimi Planı:
Pazartesi – Alt Gövde
Salı – Üst Vücut
Çarşamba – Kardiyo + Çekirdek
Perşembe – Alt Gövde
Cuma – Üst Vücut
Cumartesi – Gerilme, düşük darbeli kardiyo veya dinlenme
Pazar – Dinlenme / Uzama

Fitness Blender’ın egzersiz videolarını kullanarak yukarıdaki gibi bir planı kolayca bir araya getirebilirsiniz; Yukarıda listelenen tüm kategorilerden seçim yapabilecek yüzlerce seçeneğimiz var. Profesyonel olarak sizin için tasarlanmış bir plan istiyorsanız, ev egzersiz programlarımıza bakın.

Kadınlar yığmaktan korkmamalıdır. Kendilerini daha hızlı kitlesel yapıya dönüştüren erkeklerle aynı hormonlara sahip değildirler ve vücut geliştiricisi gibi görünmeye başlamak için çok fazla çalışma, çok fazla ağırlık ve genellikle takviye alırlar. Büyük olmak yerine vücudunuzu yeniden şekillendireceksiniz ve vücudunuzun egzersiz için sadece kardiyoya yapışan birinden daha hızlı kalorilerle yanması nedeniyle daha yalın kalmasını bulacaksınız.

Kas inşa etmek daha yüksek bir metabolizma için bir yatırımdır ve vücut yağını yakmak ve ince kalmak daha kolay hale getirmek istiyorsanız gereklidir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )