Termal Sauna Kemer Ürün Görseli

Doğal Zayıflamanın 30 Kolay Yolu

İnternette bir sürü kötü kilo kaybı bilgisi var. Önerilenlerin çoğunun en iyi ihtimalle tartışmalı olduğu ve herhangi bir gerçek bilime dayalı olmadığı şeklindedir.Bununla birlikte, aslında kanıtlanmış bazı doğal yöntemler vardır.

İşte doğal olarak kilo vermek için 30 kolay yol var.

1. Diyetinize Protein ekleyin

Kilo kaybına gelince, protein besinlerin kralıdır.

Vücudunuz, yediğiniz proteini sindirdiğinde ve metabolize ederken kaloriyi yakar; bu nedenle, yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar artırır. Yüksek proteinli bir diyet sizi daha dolgun hissetmenize ve iştahınızı azaltmanıza yardımcı olabilir. Aslında bazı çalışmalar, insanların yüksek proteinli bir diyetle günde 400’den az kalorunu tükettiklerini göstermektedir. Yüksek proteinli bir kahvaltı yediğiniz kadar basit bir şey bile (yumurta gibi) güçlü bir etkiye sahip olabilir.

2. Bütün, Tek Bileşenli Gıdalar Yiyin

Daha sağlıklı olabilmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri diyetinizi bütün, tek bileşenli gıdalara dayandırmaktır. Bunu yaparak, eklenen şekerin büyük bir çoğunluğunu ortadan kaldırırsınız, yağ ve işlenmiş yiyecek eklemişsinizdir. Çoğu bütün gıdalar doğal olarak çok doldurulur ve sağlıklı kalori sınırları içinde tutulması çok daha kolay hale gelir.

Ayrıca, bütün gıdaları yeme aynı zamanda vücudunuza düzgün çalışması gereken birçok temel besin maddesi sağlar. Kilo kaybı genellikle bütün gıdaları yemenin doğal bir “yan etkisi” olarak görülür.

3. İşlenmiş Gıdalardan Kaçının

İşlenmiş gıdalar eklenmiş şekerler, katı yağlar ve kalorilerde genellikle yüksektir. Dahası, işlenmiş yiyecekler mümkün olduğunca yemeniz için üretilmiştir. Bağımlılık benzeri yemeğe işlenmemiş gıdalara göre çok daha fazla olma ihtimali vardır.

4. Sağlıklı Gıdalar ve Çerezler Üzerinde Stok Alın

Çalışmalar, evinizde tuttuğunuz gıdaların kilo ve yeme davranışını büyük ölçüde etkilediğini göstermiştir. Her zaman sağlıklı yiyecekler sunarak, sizin veya diğer aile bireylerinin sağlıksız yemek yeme ihtimalini düşürürsünüz.

Ayrıca, hareket halindeyken hazırlamak ve yanınıza almak kolaydır birçok sağlıklı ve doğal atıştırmalıklar vardır. Bunlara yoğurt , meyve , fındık, havuç ve haşlanmış yumurta dahildir.

5. Eklediğiniz şeker miktarınızı sınırlayın

Bir sürü şeker yemek , kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanser gibi dünyanın önde gelen hastalıklarıyla bağlantılıdır. Ortalama olarak, Amerikalılar her gün yaklaşık 15 çay kaşığı şekerli şeker yiyor. Bu miktar genellikle çeşitli işlenmiş gıdalardaki saklanır , bu nedenle bile fark etmeden şeker tüketebilirsiniz. Şeker madde listelerinde şeker çok sayıda is tarafından gittiğinden , bir ürünün aslında ne kadar şeker içerdiğini bulmak çok zor olabilir. Şeker alımını en aza indirmek, diyetinizi iyileştirmenin mükemmel bir yoludur.

6. İçme Suyu

Aslında, içme suyunun kilo verme konusunda yardımcı olabileceği iddiası gerçeğidir. 0,5 litrelik (17 oz) su içmek , yaktığınız kaloriyi bir saat sonra% 24-30 oranında artırabilir. Yemekten önce su içmek , özellikle orta yaşlılar ve yaşlılar için kalori alımının azalmasına neden olabilir. O kalori ve şeker (yüksek olan diğer içecekler değiştirdiğinde Su kilo kaybı için özellikle iyi.

7. İçecek (şekersiz) Kahve

Neyse ki insanlar, kahvenin antioksidanlar ve diğer yararlı bileşiklerle dolu sağlıklı bir içecek olduğunun farkındalar. Kahve içilmesi enerji düzeylerini ve yaktığınız kaloriyi artırarak kilo vermeyi destekleyebilir. Kafeinli kahve 3-11 göre% metabolizma artırmak ve olabilecek riskini azaltmak bir kuyruklu 23-50%

Ayrıca, kendini hissettiren, ancak neredeyse hiç kalori içermediği için, siyah kahve çok kolay kilo veriyor.

8. Glucomannan ile İlaveler

Glucomannan , çalıştığı ispatlanmış çeşitli kilo verme haplarından biridir. Suda çözünen, doğal diyet lifi, fil fili olarak da bilinen konjak bitkisinin köklerinden gelir. Glucomannan kalorisinde azdır, midede yer kaplar ve mideyi boşaltmayı geciktirir. Ayrıca, protein ve yağ emilimini azaltır ve faydalı bağırsak bakterilerini besler. Su emme özelliğinin kilo kaybı için o kadar etkili olabileceği düşünülmektedir. Bir kapsül bir bardak suyunu jel haline getirebilir.

9. Sıvı Kalorileri Kaçının

Sıvı kalori şekerli alkolsüz içecekler , meyve suları , çikolata suları ve enerji içecekleri gibi içeceklerden gelir. Bu içecekler, sağlık için, obezite riskinde artış da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kötüdür. Bir çalışma, günlük şekerle tatlandırılmış bir içecek için günlük olarak obezite riskinde% 60 oranında bir artış olduğunu gösterdi.

Bu sizin beyin sıvı kalori katı kalori yapar aynı şekilde kaydetmez dikkat etmek de önemlidir.

10. Rafine Carbs’u Kısıtlayın

Rafine karbonhidratlar , yararlı besin maddelerinin ve liflerin çoğunu almış karbonhidratlardır. Arıtma işlemi, aşırı sindiren karbonhidrattan başka hiçbir şey yapmaz ve bu da aşırı yeme ve hastalık riskini artırabilir. Rafine karbonhidratların başlıca beslenme kaynakları beyaz un, beyaz ekmek , beyaz pirinç , gazlı içecekler, hamur işleri, atıştırmalıklar, tatlılar, makarna, kahvaltılık tahıllar ve eklenmiş şekerdir.

11. Kesikli Hızlı

Aralıklı oruç , oruç tutma ve yemek yeme arasında geçiş yapan bir beslenme şeklidir.

5: 2 diyet , 16: 8 yöntemi ve eat-stop-eat yöntemi de dahil olmak üzere aralıklı oruç tutmanın birkaç farklı yolu vardır. Genel olarak, bu yöntemler, yeme dönemlerinde bilinçli olarak kalorileri sınırlamanıza gerek kalmadan genel olarak daha az kalori tüketmenizi sağlar. Bu, kilo kaybına ve diğer birçok sağlık yararına yol açmalıdır.

12. İçmek (Unsweetened) Yeşil Çay

Yeşil çay , antioksidanlarla dolu doğal bir içecektir. Yeşil çay içmek, artan yağ yakma ve kilo kaybı gibi pek çok faydayla bağlantılıdır. Yeşil çay, enerji tüketimini% 4 artırabilir ve seçici yağ yakma oranını% 17’ye, özellikle de zararlı karın yağına kadar yükselebilir.

Matcha yeşil çay , düzenli yeşil çaydan daha güçlü sağlık faydalarına sahip çeşitli toz yeşil çaylardandır.

13. Daha Fazla Meyve ve Sebze Yiyin

Meyve ve sebzeler son derece sağlıklı, kilo kaybı dostu gıdalar. Suyun, besin maddesinin ve lifin yüksek olmasının yanı sıra, genellikle çok düşük enerji yoğunluğuna sahiptir. Bu, çok fazla kaloriyi tüketmeden büyük porsiyon yemeyi mümkün kılar.

Birçok çalışma, daha fazla meyve ve sebze yiyenlerin daha az tartma eğiliminde olduklarını göstermiştir.

14. Bir süre sonra Kalori Sayma

Ne yediğinizin farkında olmak kilo vermeye çalışırken çok yardımcı olur. Kaloriyi saymak, yiyecek günlüğü tutmak veya yediğiniz şeyleri çekmek gibi çeşitli etkili yollar vardır. Bir uygulamayı veya başka bir elektronik aracı kullanmak, bir yiyecek günlüğüne yazı yazmaktan daha faydalı olabilir.

15. Daha Küçük Tabaklar kullanın

Bazı çalışmalar, daha küçük tabakaları kullanmanın, daha az yemenize yardım ettiğini gösteriyor çünkü bölümlerin boyutlarını nasıl gördüğünüzü değiştiriyor. İnsanlar tabakları ne olursa olsun plakalarını aynı şekilde dolduruyorlar, bu nedenle daha küçük plakalara göre daha büyük plakalara daha fazla yiyecek koyuyorlar.

Daha küçük tabakalar kullanmak, yediğiniz yiyecek miktarını azaltırken, size daha fazla yemiş olma algısı verir.

16. Düşük Karbonhidratlı Bir Diyetle Çalışın

Birçok çalışma , düşük karbonhidratlı diyetlerin kilo vermede çok etkili olduğunu göstermiştir. Karbonhidratları sınırlamak ve daha fazla yağ ve protein yemek yemek iştahınızı azaltır ve daha az kaloriyi yemenize yardımcı olur.

Bu, standart bir düşük yağlı diyetten 3 kat daha fazla kilo kaybına neden olabilir. Düşük karbonhidratlı bir diyet hastalık için birçok risk faktörünü de geliştirebilir.

17. Daha Yavaş Yemek

Çok hızlı yerseniz, vücudunuzun dolu olduğunuzu bile bile fark etmeden önce çok fazla kalori içebilirsiniz. Daha yiyenlerin daha yavaş yemek yeme alışkanlığına kıyasla obez olma eğilimi daha yüksektir. Daha yavaş çiğnemek, daha az kalori tüketmenize ve kilo kaybına bağlı hormon üretimini arttırmanıza yardımcı olabilir.

18. Bazı Yağları Hindistan Cevizi Yağı ile Değiştirin

Hindistan cevizi yağı , diğer yağlardan farklı şekilde metabolize olan orta zincirli trigliserit olarak adlandırılan yağlar açısından yüksektir. Çalışmalar, metabolizmanızı hafifçe artırabilirken, daha az kaloriye yedirmenize yardımcı olduğunu gösteriyor. Hindistan cevizi yağı , zararlı karın yağını azaltmada özellikle yardımcı olabilir.

Bunun, diyetinize bu yağ eklemeniz gerektiği anlamına gelmediğini , ancak diğer yağ kaynaklarının bir kısmını hindistancevizi yağı ile değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

19. Diyetinize Yumurta Ekle

Yumurta nihai kilo kaybı besindir. Bunlar ucuz, düşük kalorili, yüksek protein ve besin maddelerinin her çeşidi ile yüklü.

Yüksek proteinli gıdaların , daha az protein içeren gıdalara kıyasla, iştahı azalttığı ve dolgunluğu arttırdığı gösterilmiştir. Ayrıca kahvaltıda yumurta yeme, kahvaltıda bagels yeme ile karşılaştırıldığında, 8 hafta içinde% 65 daha fazla kilo kaybı neden olabilir. Günün geri kalanında daha az kaloriyi yemenize yardımcı olabilir.

20. Yemeklerinizi Baharatla Kazanın

Biber ve jalapenos, metabolizmayı hızlandırabilen ve yağ yakmayı artırabilen bir bileşik olan kapsaisin içerir. Kapsaisin iştah ve kalori alımını da azaltabilir.

21. Probiotik Alın

Probiyotikler , yenildiğinde sağlık yararları olan canlı bakterilerdir. Sindirim sağlığı ve kalp sağlığını iyileştirebilirler ve kilo kaybıyla birlikte yardımcı olabilirler. Araştırmalar, kilolu ve obez insanlarda normal ağırlıklı insanlardan farklı bağırsak bakterilerine sahip olma eğiliminde olduklarını ve bu kiloya etki edebileceğini göstermiştir. Probiyotikler, sağlıklı bağırsak bakterilerini düzenlemeye yardımcı olabilir. İştah ve iltihaplanmayı azaltırken diet yağı emilmesini de engelleyebilirler. Tüm probiyotik bakterilerin, Lactobacillus gasseri kilo kaybı üzerinde en umut verici etkileri gösterir.

22. Yeterli Uyku Alın

Yeterli uyku almak kilo kaybı için inanılmaz derecede önemlidir ve ileride kilo vermeyi önler. Araştırmalar, uyku çeken kişilerin, yeterli uyku çekenlere kıyasla% 55’e kadar obez olma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koymuştur. Bu sayı çocuklar için daha da yüksektir. Bunun bir nedeni kısmen uyku yoksunluğu iştah hormonlarındaki günlük dalgalanmaları bozar ve iştah açıcı düzenlemelere yol açar.

23. Daha Fazla Fiber Yiyin

Elyafdan zengin gıdalar kilo kaybına yardımcı olabilir. Suda çözünen elyaf içeren gıdalar özellikle yararlı olabilir, çünkü bu tür elyaf dolgunluk duygusunu arttırmaya yardımcı olabilir. Elyaf mideyi boşaltmayı erteleyebilir, mideyi genişletebilir ve tokluk hormonlarının salınmasını teşvik edebilir. Nihayetinde, bu bizi düşünmek zorunda kalmadan daha az doğal yemize neden olur. Ayrıca, pek çok lif dostu bağırsak bakterilerini besleyebilir. Sağlıklı bağırsak bakterileri düşük bir obezite riski ile ilişkilendirilmiştir. Şişkinlik , kramplar ve diyare gibi abdominal rahatsızlıktan kaçınmak için elle yem alım miktarınızı yavaş yavaş artırdığınızdan emin olun.

24. Yemeklerden Sonra Diş Fırçala

Çoğu kişi yedikten sonra dişlerini fırçalamalı veya diş ipi kullanmalı, yemekler arasında çerez veya yemek arzusunu sınırlamaya yardımcı olabilir. Bunun nedeni, birçok insanın dişlerini fırçaladıktan sonra yemek gibi hissetmemesi. Artı, tadı kötü gıdalar yapabilir. Bu nedenle, yemekten sonra ağız yıkama yöntemini kullanırsanız veya fırçalarsanız, gereksiz bir çerez almak daha az cazip olabilir.

25. Yiyecek Bağımlılıkla Mücadele

Gıda bağımlılığı , bazı gıdaları yemeye karşı daha da zorlaşan istek ve istek değişiklikleri yapmayı gerektirir. Bu, birçok insan için aşırı yeme nedenidir ve nüfusun önemli bir yüzdesini etkiler. Aslında, yakın tarihli bir 2014 çalışması, insanların neredeyse% 20’sinin gıda bağımlılığı ölçütlerini yerine getirdiğini ortaya koymuştur.

Bazı gıdalardan bağımlılık belirtilerine diğerlerine göre çok daha fazla olma ihtimali vardır. Bu şeker, yağ veya her ikisi de yüksek işlenmiş abur cubur gıdalar içerir. Yiyecek bağımlılığını yenmenin en iyi yolu yardım istemektir .

26. Bir çeşit Kardiyo mu yap

Kardiyo yapmak – ister koşu, ister koşu, bisiklet, güç yürüyüşü veya yürüyüş olsun – kalori yakmak ve zihinsel ve fiziksel sağlığı geliştirmek için harika bir yoldur. Kardiyo’nun kalp hastalığı için birçok risk faktörünü iyileştirdiği gösterilmiştir. Aynı zamanda vücut ağırlığının azalmasına yardımcı olabilir. Kardiyo, organlarınızın çevresinde oluşan ve metabolik hastalığa neden olan tehlikeli göbek yağının azaltılmasında özellikle etkili gibi gözükmektedir.

27. Direniş Egzersizleri Ekleme

Kas kütlesi kaybı diyetin ortak bir yan etkisidir. Çok fazla kas kaybederseniz, vücudunuz daha önceden olduğundan daha az kalori yakmaya başlar. Ağırlıkları düzenli olarak kaldırarak, kas kütlesi içindeki bu kaybı önleyebilirsiniz. Ek bir fayda olarak, aynı zamanda daha iyi görünüp daha iyi hissedeceksiniz.

28. Peyniraltı suyu Proteini kullanın.

Çoğu kişi tek başına diyetle yeterince protein alır. Bununla birlikte, almayanlar için, peynir altı suyu proteini takviyesi almak protein alımını artırmanın etkili bir yoludur. Bir çalışmada kalori miktarının peynir altı suyu proteini ile değiştirilmesinin önemli kilo kaybına neden olduğunu ve yağsız kas kütlesi arttırdığını da gösteriliyor.

Bazı çeşitlere şeker ve diğer sağlıksız katkı maddeleri eklendiğinden maddeler listesini okuduğunuzdan emin olun.

29. Dikkatli Yeme Uygulama

Dikkatli yeme , yemek yendiğinde farkındalık yaratmak için kullanılan bir yöntemdir. Bilinçli yiyecek tercihleri ​​yapmanıza ve açlık ve doyma ipuçlarınızın farkındalığını geliştirmenize yardımcı olur. Daha sonra bu ipuçlarına yanıt olarak sağlıklı beslenmenize yardımcı olur. Dikkatli yeme’nin obez bireylerde kilo, yeme davranışı ve stres üzerinde belirgin etkileri olduğu gösterilmiştir. Aşırı hafif yeme ve duygusal yemeye karşı özellikle faydalıdır.

Bilinçli yiyecek tercihleri ​​yaparak, bilinçliliğinizi arttırarak ve vücudunuzu dinleyerek kilo kaybı doğal ve kolay bir şekilde takip edilmelidir.

30. Yaşam biçiminizi değiştirmeye odaklanma

Diyet, uzun vadede neredeyse daima başarısız olan şeylerden biridir. Aslında “diyet” yapan insanlar zamanla daha fazla kilo alma eğilimindedirler. Kilo vermeye odaklanmak yerine, vücudunuzu sağlıklı besin ve besinlerle beslemeyi birincil hedef haline getirin.

Kilo vermek için değil, daha sağlıklı, daha mutlu, uygun bir kişi olmak için yemek yiyin.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )