Termal Sauna Kemer Ürün Görseli

BİTKİSEL DİYET

BİTKİSEL DİYET

Çoğu insanın en büyük sorunlarından birisi de fazla kilolardır. Kilolar çabuk alınır ama çabuk verilmez. Kilo verirken bize yardım edebilecek bitkiler bulunmaktadır. Bazı bitkiler sayesinde yağ yakımı hızlanır ve diyetlerimiz daha başarılı sonuçlar verir. İşte Bitkisel diyette kullanılan bitkiler:

  1. Sinameki: Kalın bağırsaktaki suyun emilmesini önler ve müshil etkisini ortaya çıkarır. Sürekli kullanılması önerilmez çünkü kusma, bulantı ve bağırsaklarda yan etkiler yapabilir. Sinameki’ yi rezene ve nane ile birlikte kullanmalıyız.
  2. Atkuyruğu: Vücudu sıkılaştırıcı ve yağ dokularını eritici özelliği vardır. Ayrıca yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Bu yüzden bu bitkiyi doktor kontrolünde kullanmalıyız.
  3. Biberiye: Vücuttaki kan dolaşımını hızlandır, idrar söktüren ve yağları yakıcı özelliği vardır. Bu sayede zayıflamada büyük rol oynar. Kendisinden üretilen biberiye yağı ile de vücut güzelliğini sağlar.
  4. Funda Yaprağı: Böbreklerde ve idrar yollarında hareketlendirmeyi sağlar. Vücutta birikmiş ödemi attırır. Uzun kullanılması önerilmemektedir.
  5. Ardıç Tohumu: Funda yaprağı gibi vücuttaki ödemi idrar söktürücü özelliği ile dışarı attıracaktır. Uzun süre kullanımında böbreklere zarar verebilir.
  6. Limon Yağı: Vücudun terlemesini sağlar, idrar söktürücü özelliktedir ve kurt düşürücü etkisi yapmaktadır. Limon yağı, limonun sıkılması yada su buharı vasıtasıyla özel olarak elde edilir.
  7. Polen: Arıların ürettiği polenler fazla miktarda vitamin, enzim ve mineraller içerir. Poleni yemek yemeden önce kullanırsak iştahımızı kapatır ve tokluk hissi verir ama yemek arasında yersek iştahımızı açar ve sürekli yemek yeriz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )